קידום ספרים באינסטגרם – מורה נבוכים קצר

פרופיל אישי או עסקי? זו השאלה!
באינסטגרם אין אפשרות, כמו בפייסבוק, לפתוח פרופיל אישי ועליו לבנות דף עסקי. עליכם לבחור בין פרופיל אישי ובין פרופיל עסקי. ההבדלים בין השניים: פרופיל עסקי ניתן לקדם בכסף! ההמלצה שלי, היא לנסות לצבור כ-500-1000 עוקבים לפני שהפכתם את הפרופיל האישי לעסקי או לפתוח שני פרופילים במקביל (כל אחד מהם ניתן לפתוח על כתובת מייל אחרת ושם משתמש אחר) ולנהל את שניהם במקביל. כיצד לפתוח פרופיל עסקי? יש לבחור בהגדרות – Switch to an Instagram Business Profile ובאותו הרגע, יתווספו כפתורי קידום בכסף לכל פוסט. מדוע כדאי לחכות עם המהפך העסקי? כי ברגע שהופכים לעסקי, החשיפה האורגנית יורדת. הסיבה – כמו בכל פלטפורמה, אינסטגרם רוצה שתממנו חשיפה גבוהה..לכן, כדאי למקדם את החשיפה האורגנית לפני שהופכים לעסקי ואז נכנסים לביצת הממומנים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבממומן תוכלו לקדם פוסטים, לשלוח אנשים לרכישת הספר דרך לינק או להציע את הספר לאנשים בקרבת מקום – למשל, ליד סטימצקי או צומת ספרים.

נתחיל באורגני >>

  • השתמשו בשם משתמש קליט. הימנעו מקו תחתון או נקודות, נסו למצוא שם משתמש באנגלית שהוא השם שלכם או שם הספר, אם יש בידיכם ספר אחד ותרצו שהפרופיל יתמקד בו. ההמלצה שלי היא לבחור בשם שלכם ולא בשם הספר, כדי להיפתח להזדמנויות נוספות כמו סדנאות כתיבה ולספרים נוספים שיבואו בעתיד.
  • שימו לב לרובריקה BIO המטרה היא ליצור עניין באמצעות תיאור מניע לפעולה. שימו לב לתמונה שנבחרת – תמונה שלכם עם הספר או של הספר, תלוי בכם. רק התייחסו לגודל האידיאלי – 110 X 110.
  • השקיעו בתמונות מעניינות בקומפוזיציות מיוחדות, ספר בחוף הים, שרטוט דמויות מהספר, הלבישו ציטוט מיוחד של דמות על רקע מעניין. ניתן להשתמש ברקעים בתבניות חינם מתוך אתר com
  • ניתן לקדם פוסטים בשימוש בהאשטגים. לא לשכוח #ובלי רווח לכל מילה, רצוי בעברית ובאנגלית, לא יותר מ-10 האשטגים לפוסטים. כאן תוכלו לקבל מידע על ההאשטגים הפופולאריים ביותר בעולם הספרים באנגלית. https://goo.gl/9gYpvW
  • נסו להעלות תמונה או סרטון עד 10 שניות לסטורי. שימו לב הסטורי תקף ל-24 שעות בלבד, אבל ברגע שתשמרו סטורי הוא ייכנס לסטוריז שמורים וניתן יהיה להפוך אותו להיילייטס. הכוונה לקטגוריות שמורות בערוץ האינסטגרם – הזדמנות ליצור היילייט קונקרטי לסדנאות, היילייט לכל ספר וכדומה. הגודל האידיאל לסטוריז – 1080 X לאחר שמירה והעלאת היילייט – האינסטגרם ייתן לכם לערוך את התמונה להיילייט.
  • מומלץ לתייג אנשים בפוסטים לפי שם המשתמש שלכם באינסטגרם, להגדלת החשיפה.
  • שימו לב שכל פוסט באינסטגרם ניתן להפוך לקולאז' (דרך אפליקציה מוטמעת בשם LAYOUT. כמו כן, אפשרות ליצור בומרנג (שתי תמונות שמייצרות תנועה חוזרת) ולבחור מספר תמונות שיתחלפו ביניהן כמו קרוסלה. אפשר לשחק עם הפיצ'רים האלה על מנת ליצור פוסטים דינאמיים יותר.
  • מומלץ לעקוב אחר ערוצי אינסטגרם מעניינים כמו foldedpagesdistillery, Our Shared Shelf, Between Two Books,  ועוד. ברגע שתלחצו על זכוכית המגדלת באינדקס של אינסטגרם ותקישו את המילה books יופיעו לכם הערוצים הפופולאריים וגם כמה תוצאות יש בכל ביטוי אפשרי עם המילה book/s.
  • שימו לב סרטונים מקבלים יותר צפיות באינסטגרם ולצורך העלאת סרטונים ארוכים מ-15 שניות עד שעה, מומלץ להוריד את אפליקציית ערוץ הטלוויזיה של אינסטגרם -IGTV.

יש עוד הרבה מה ללמוד על אינסטגרם, כדאי לפתוח ערוץ ולהתחיל להתנסות, לצבור עוקבים על ידי מעקב אחר אנשים מעניינים (לרוב מי שתעקבו אחריו – יעקוב גם אחריכם), הוספת האשטגים פופולאריים ורלבנטיים ובשלב הבא – הפיכת הפרופיל לעסקי, קידום בכיף על ידי פילוח נכון של האנשים.

 

 

 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.