מה לא כדאי לפרסם בפייסבוק

Facebook
Twitter
LinkedIn

הקמפיין שלכם לא התקבל לפייסבוק? קיבלם רג'קט ואתם לא מבינים מדוע? לפניכם כמה דברים שכדאי לדעת בנוגע לחוקים ולכללים של פייסבוק על הסרת מודעות ו/או חסימת משתמשים.

לא כל דבר אפשר לפרסם בפייסבוק וחשוב לדעת מראש מה הם הנושאים שמוקצים מפרסום ברשת החברתית: סיגריות, סמים, טבק, מוצרים למבוגרים (למשל, להעלאת החשק המיני). כמו כן, הצעות להלוואות בזק ואפילו תוספי תזונה לא מאושרים לדיאטה לא יקבלו אישור. שימו לב שאסור שהמודעות יישאו אופי פוליטי או אלים או חלילה יכפישו שם של מישהו ויהיו פוגעניות או תועמלניות.

שימו לב לתמונה שאתם בוחרים
אין ספק שהפייסבוק הוא מדיום ויזואלי ולכן לתמונה יש חשיבות רבה במפגש עם המשתמש. עם זאת, יש לבחור מראש תמונות שיענו על התנאים של פייסבוק: הימנעו מראש מבחירת תמונות בעלות אופי פורנוגרפי, אפילו מרומז, תמונות שמראות חלקי גוף או מתקשרות לנושאים שהוזכרו לעיל – עישון, הימורים, כלי נשק ובנוסף פייסבוק חוסמים מודעות עם תמונות שעשויות להפחיד או לאיים למשל, תמונות של תאונות דרכים או של שימוש בנשק וגם לא תמונות שמציגות "לפני" ו"אחרי" למשל, במקרה של ניתוחים פלסטיים, דיאטות או טיפולים אסתטיים. אם אתם משלבים טקסט עם התמונה, אסור שהטקסט על התמונה יעלה על 20% משטח התמונה.

אמינות – מעל הכל
בפייסבוק בוחנים את האותנטיות של המודעות בהקפדה ודורשים אמינות ושקיפות מהמפרסמים בפלטפורמה. כך למשל, לא ניתן להשתמש במודעות בפנייה אישית ולהזכיר שמות של משתמשים, אי אפשר להפנות לדף נחיתה או אתר שאינו קשור לתוכן המודעה או לגרום בלחיצה על מודעה להורדה של תוכנות זדוניות. האמינות של מפרסם נבחנת גם על פי פילוח נכון של המודעה: כך למשל, במידה ומפרסמים משקאות אלכוהוליים יש לכוון לגיל המותר על פי המדינה בה מפרסמים וכשמפרסמים למשל אתרי הכרויות יש צורך לקבל על כך אישור מראש. הרלוונטיות אף היא משחקת תפקיד חשוב, חשוב שהמודעה תהיה רלוונטית לקהל אליו היא פונה על אחת כמה וכמה אם מדובר במודעות של טפסי לידים. במודעות מסוג זה, יש גם שאלות שאסור לשאול כמו למשל לקבל מידע אישי כגון תעודת זהות של משתמש, מספרי חשבונות, מידע כספי, פרטי ביטוח, סיסמאות וכדומה.

חשוב מאוד לאפיין מודעה המייצגת בצורה מדויקת את המותג, פונה לקהל יעד ממוקד ואטרקטיבית לצפייה אך כזו שעונה על המגבלות של פייסבוק כדי שתוכלו להמשיך ולפרסם בפלטפורמה היעילה הזאת לאורך זמן.

רוצים ללמוד עוד על החוקים והכללים ולאפיין ולהעלות מודעה לפייסבוק או קמפיין במסגרת הדרכה מסודרת? אני כאן! קורן דור הדרכות פייסבוק >> 0523432684

מה אסור לפרסם בפייסבוק

טיפים וחידושים בשיווק דיגיטלי שאולי יעניינו אתכם

כתיבה עם AI

כתיבת תוכן AI

רוצים לייצר תוכן באמצעות AI?ישנם כלי AI בינה מלאכותית ליצירת תוכן למדיה החברתית, מאמרי קידום, מאמרים לאתר. חשוב להדגיש שהכלים הללו אמינים

Read More »
threads

מה זה threads

המתחרה של טוויטר כבר כאן – Threads. אפליקציה מבית היוצר של מטא שברגע שתפתחו אותה תהיה מקושרת לאינסטגרם שלכם. כדאי כבר עכשיו

Read More »

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.